Reis Filmi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın hayatını anlatan Reis filmi çekimleri tamamlanmış olup vizyona girmeyi bekliyor. Yapımcılığını Kafkasör Film Akademisi & Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş, yönetmenliğini ise Hüdaverdi Yavuz’un üstlendiği film 25 Mart 2017’de seyirciyle buluşacak. Şu ana kadar iki fragman haberi sosyal medyada paylaşılmış ve yoğun ilgi görmüştür.

Adnan Mednderes’in idam haberiyle başlayan Film, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çocukluk dönemi ile Belediye Başkanı olmasına dek uzanan hayat hikayesini anlatıyor. Film Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın gençlik dönemini de yansıtacağından bir dönem hikayesi anlatımında karşımıza çıkıyor.

Yönetmen Hüdaverdi Yavuz’un yanında oyuncu kadrosunda Reha Beyoğlu Recep Tayyip Erdoğan’ı canlandırırken, Özlem Balcı da eşi Emine Erdoğan’ canlandırıyor. Filmin müziklerini yapan isim ise, ünlü bir müzik adamı olan Yücel Arzen. Filmin yapımcısı, Kafkasör Film Akademisi & Garantialsat Gayrimenkul Yatırım A.Ş.

Film 1930’ lu yıllardan başlayarak 1999 yılına kadar olan dönemi anlatacak. Filmde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ı oynayacak oyuncu için yaklaşık 200 oyuncu ile görüşüldü. Filmin çekim platoları ve kostümler için de yüksek bir bütçe harcanarak dönem filmi olacak sahneler için tüm hazırlıklar eksiksiz tamamlandı. Filmin diğer oyuncuları, Ercan Demirel, Volkan Başaran, Ebru Üstüntaş ve İsmail Hakkı.

Filmin çekimleri, İstanbul, Bursa, Kırklareli, Lefkoşa ve Gazimağusa’da gerçekleştirildi. O döneme ait Kasımpaşa dokusu Kıbrıs’a inşa edilerek gerçekleştirildi. Üç farklı dönemi anlatan kıyafetler için toplam 2 bin 500 metrelik kumaş kullanıldı. 14 tır prodüksiyon aleti Kıbrıs’a taşındı. Proje aşamaları ise dört ay ön hazırlık, üç ay çekim ve iki ay da prodüksiyon çalışmaları neticesinde sürdü ve tamamlandı.

Filmin yapımcılarından gelen açıklamada Filmde seyircinin Cumhurbaşkanı, AK Parti Genel Başkanı ya da Belediye Başkanı Recep Tayyip Erdoğan olarak değil de İstanbul’da yaşamış, Kasımpaşa’da yetişmiş bir insan olan Erdoğan’ı göreceğini şeklinde oldu. Ayrıca filmin senaryosu hazırlanırken Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın yakın ailesi ve arkadaşları ile iletişim kurduklarını ve senaryoyu da Cumhurbaşkanı’na ilettiklerini kaydettiler.

Filmin yönetmen koltuğunda oturan Hüdaverdi Yavuz da 25 Mart’ta vizyona girecek olan Reis filmiyle çok iyi bir sinema filmi çekmiş olmanın gururuyla seyirci karşısında olmak istiyoruz dedi.

Reis filminin fragmanı, reis filmi müzikleri, Reis filminde çalan şarkı ve türküler ve şarkı sözleri bu sayfaya eklenecektir takipte kalınız…

Reis Filmi Fragmanı 1

Reis Filmi – 2. Fragman

Reis Filmi Müzikleri

 Recep Tayyip Erdoğan’ın sesinden Merhum Arif Nihat Asya’nın Duası “Biz kısık sesleriz minareleri ezansız Bırakma Allah’ım” Filmdeki ana müzik ve jenerik müzik olarak kullanılmıştır.

Recep Tayyip Erdoğan “Biz kısık sesleriz minareleri ezansız Bırakma Allah’ım” Duası

Arif Nihat Asya Dua “Biz Kısık Sesleriz” Sözleri

Biz,kısık sesleriz…minareleri,
Sen,ezansız bırakma Allahım!

Ya çağır şurda bal yapanlarını,
Ya kovansız bırakma Allahım!

Mahyasızdır minareler…göğü de,
Kehkeşansız bırakma Allahım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allahım!

Bize güç ver…cihad meydanını,
Pehlivansız bırakma Allahım!

Kahraman bekleyen yığınlarını,
Kahramansız bırakma Allah’ım!

Bilelim hasma karşı koymasını,
Bizi cansız bırakma Allah’ım!

Yarının yollarında yılları da,
Ramazansız bırakma Allah’ım!

Ya dağıt kimsesiz kalan sürünü,
Ya çobansız bırakma Allah’ım!

Bizi sen sevgisiz,susuz,havasız;
Ve vatansız bırakma Allah’ım!

Müslümanlıkla yoğrulan yurdu,
Müslümansız bırakma Allah’ım!

AMİN AMİN
AMİN DESİN GÖKTEKİ MELEKLER
ALLAHUEKBER AMİN AMİN…

Eklendi:

Admin

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.