Güneşin Kızları

  2015 Haziran ayında bir yaz dizisi olarak Kanal D ekranlarında izleyiciyle buluşan Güneşin Kızları, sadece bir yaz dönemi dizisi olmaktan çıkıp, gerek oyuncuları, gerek konusu, gerekse müzikleri ile oldukça yoğun ilgi görmüş yoğun bir seyirci kitlesini kendine bağlamıştı. Kış sezonuna da hızlı bir giriş yapan Güneşin Kızları, beklenen çıkışı devam ettiremeyip düşen reytinglerin kurbanı oldu ve 2016 Mart ayında dizi bir anda beklenmedik bir şekilde final yaptı.

  Güneşin Kızları dizisinde, senaristliğini Cenk Boğatur ve Deniz Dargı’nın yazdığı, yönetmenliğini ise Sadullah Çelen’in üstlendiği, baş rollerde özellikle deneyimli ve profesyonel tiyatrocu ve oyuncu olan Emre Kınay’ın yanında yine tiyatro eğitimli oyuncu Evrim Alasya rol aldı. Dizinin genç oyuncu kadrosu da oldukça etkileyici ve başarılı rol kabiliyetine sahipti. Ayrıca dizinin jenerik şarkısı, Gözyaşım içime aksa çok fazla ilgi gördü.

  35 yaşında İzmir’li bir edebiyat öğretmeni olan Güneş, 3 kızıyla mutlu yaşayan bir annedir. 17 yaşındaki kızları çift yumurta ikizleri Nazlı ve Selin birbirinden zıt karakterlidir. Onlardan 2 yaş küçük olan Pelin de kendi dünyasında mutlu bir kızdır. Güneş İstanbul’da iş adamı Haluk ile karşılaşır ve aşk başlar. Kısa süre sonra Haluktan gelen evlilik teklifi Güneş’i şaşkına çevirir. Evliliği kabul etmek ister ama kızlar Haluk’un varlığından henüz habersizdir. Nazlı bu evliliği asla istemez diğer kızlar daha ılımlıdır. Bir süre sonra Güneş ve kızlarının Mertoğlu ailesinin içine girişleri ve beklenmeyen gelişmeler, yalanlar, sırlar, şiddet ve entrikaların döndüğü bir hayat başlar.

  Film gerek konusu gerekse oyuncuların başarılı performansları ile yaz döneminde başlamış olmasına rağmen çok iyi bir izleyiciye ulaştı ve yüksek reytingler aldı. 2016 kış sezonunda devam kararı alan dizi başladığı zaman 3 çocuklu bir kadının ikinci evliliğinde yaşadığı sorunları anlatan bir hikaye iken dizi reytingi düşmeye başlayınca önce günü değişti ardından da senaryo farklılaşmaya başladı. Gerek Emre Kınay’ın psikopat koca Haluk rolündeki başarılı oyunculuğu, gerekse Güneş’in yaşadığı duygusal şiddetler ve genç oyuncuların umut vadeden performansları senaryonun karmaşık ve seyirci tarafından ilgisini çekemez duruma gelmesi başlangıçta ne kadar iddialı olsa da reyting kaygısı ve hikaye içerisindeki dengesizlikler diziyi bir anda finale götürdü.

Güneşin Kızları Dizi Müziği – Elveda

Güneşin Kızları Dizi Müziği – Elveda Sözleri

Güneşin Kızları dizisinde çalan Elveda şarkısı sözleri

Güneş acaba bir daha böyle parlar mı

Sabuncu belinin ardına geçsem son defa

Martılar yine karşılar mı gündoğdu meydanına

Götütür mü o son vapur beni karşı yakaya

Elveda sana en güzel yarım

Elveda sana gazi kadınlar

Elveda sıcak boğaz kokusuyla uyandığım sabahlar

Ruhumu bıraktım sokaklarında elveda sana elveda

Bu sana ilk aşkım

Şiir:

Hoşçakal güzel izmir

Hoçşacal boynuz

Hoşçakal çiğdem, kumru, saat kulesi

Otuzbeş buçuk karşıyaka

Tan otuzbeş göztepe hoşçakal

Eklendi:

Admin

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.