GÜLŞEN BİYOGRAFİ

29 Mayıs 1976’da İstanbul’da dünyaya gelen Gülşen’in bir ağabeyi ve bir ablası vardır. Şehremini Lisesini okuduktan sonra, İTÜ Devlet konservatuarına Türk Müziği bölümünden girdi. Ancak 2 yıl devam edebildi. Müziğe doğduğu gün başladığını söyleyen Gülşen şarkıcı olmaya 5-6 yaşlarında karar vermiş olduğunu ifade ediyor.
Konservatuarda okurken aynı zamanda İstanbul’da değişik klüplerde sahne alan Gülşen aradan fazla geçmeden Özkan ve Serap Turgay’dan sahnede yine şarkı söylediği bir gün albüm teklifi aldı. Hemen ardından 2-3 ay içinde hazırlıklara başlanıp“Be Adam” adını taşıyan ilk albümü 1997 yılında piyasaya çıkardı. Çok sürmeden yeni tanışmış olduğu Murat Varol’la evlenme kararı alarak 2 ay sonra da evlendi. Bu sürede müziğe ara verdi. 99 yılında “Erkeksen” adlı bir albüm çıkardı ve 2000 yılında boşandı. 2002 yılında ise “Şimdi” adlı albümünü çıkardı.

Yeniden doğuş olarak ifade ettiği ‘’Off Off ‘’ albümünü 2004 yılında Erol Köse prodüksiyon tarafından çıkarılmıştır. İlk bestesini ise 16 yaşındayken lise 2’de iken yaptı. İkinci albümde 7 tane, üçüncü albümde 6 tane, son albümünde ise 8 şarkının söz ve müziği Gülşen’e ait. Son albümünde 10 şarki var. ”Off Off” şarkısı Nazan Öncel’e ait. Sarışın şarkısı Sezen Aksu’ya ait olan bir şarkı. Rober’in albümünde ki “Büyüdüm” ve Hülya Avşar’ın albümünde ki “Alnının Yazısı” Gülşen’e ait bir şarkı.

Albümleri
1996 yılında be adam, 1998 yılında erkeksen, 2001 yılında şimdi, 2005 yılında of of, 2006 yılında yurtta aşk cihanda aşk, 2007 yılında mucize ve ama bir farkla, 2008 yılında yapamazsan yok, 2009 yılında önsöz, 2011 yılında yeni biri ve sözde ayrılık, 2013 yılında beni durdursan mı? 2015 yılında ise bangır bangır albümleri çıkardı. Mükemmeliyetçi bir insan olan Gülşen, ilahi adalete çok inanıyor. Farkındalık felsefesini benimsiyor. Sqash oynamayı seviyor, Ebru sanatına ilgi duyuyor ve siyah kuşak sahibidir. En büyük sıkıntısını atlatmak bir kaç dakika sürüyor çünkü onun için her şey siyah ya da beyaz. Çok tolerans tanır fakat kum saati gibi işler kalbi. Burcu ise ikizlerdir.

Eklendi:

Admin

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.