Dağ l ve Dağ ll Filmleri

2012‘lerde bir söylenti kulaktan kulağa dolanmaya başlamıştı.. Fakat hiçkimse bu kadar sağlam bir Türk filmi beklemiyordu. 170.000 TL‘lik bütçeyle seyircinin nefesini kesen DAĞ l filminden 4 yıl sonra, serinin devam filmi olan DAĞ ll 2016 yılında sinemaseverlerle buluştu. Bütçesini tamı tamına 10 katına çıkararak 1.700.000 TL‘lik bir şâheser ortaya çıktı. IMDB‘den tam not alan DAĞ ll, özellikle de müzikleriyle dikkat çekiyor.

  Dağ 1 ve Dağ 2 Film Konuları

İlk filmde zengin birinin bedelli askerlik yapma şansı varken, ailesinin ve çevresindekilerinin şaşkınlığı içinde askerlik yapmak istediği açıklamasıyla olaylar başlıyor. Askerde, arıza bir tiple verdiği hayatta kalma mücadelesini büyük bir merakla izlemiştik..

İkinci filmde ise bu ikili Özel Kuvvetler Komutanlığına başvurmak istediğini açıklıyor fakat ikisi de sakatlıklarından dolayı reddediliyor. Bu görüşmeleri duyan bir komutan onları 6 yıllık zorlu bir eğitime sokuyor. Eğitimi başarıyla geçen iki kafadar, IŞİD tarafından rehin alınan bir gazeteciyi Türkiye’ye geri getirmek amacıyla hareketlenen bir birliğe dahil oluyor ve olaylar olaylar…

Dağ 1 ve Dağ 2 Film Müzikleri!

Dağ Film Müziği “Affet” – Müslüm Gürses

 

Dağ Film Müziği “Kolay Değildir” – Duman

 

Dağ Film Müziği “Yüce Dağ Başında Yanar” – Kıraç

Dağ Film Müziği “Ayrılık” – Deniz Tekin

 

Eklendi:

Admin

Paylaş

  1. Anonim

    5 Mayıs 2017 at 14:54

    harika bir filom herkes izlemeli

  2. soner

    4 Aralık 2016 at 21:03

    Gerçekten güzel bir film olmuş severek izledim

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.