Aşk Ve Mavi Dizisi

2016’nın Kasım ayında Atv ekranlarında seyirciyle buluşan Aşk Ve Mavi dizisi seyircinin büyük beğenisiyle devam ediyor. NTC Medyanın yapımcılığında seyirciyle buluşan dizinin sloganı Aşk ve Mavi Götür Beni Gittiğin Yere olarak tanıtımıyla başladı. Dizinin baş rolünde ünlü şarkıcı ve oyuncu Emrah var. Kadın baş rolde ise Burcu Kıratlı yer alıyor. Filmin yönetmeni Hakan Arslan. Dizinin senaryosunu ise Yelda Eroğlu ve Gül Semerci birlikte yazdı. Aşk ve Mavi Nevşehir Kapadokya’da çekilmektedir.

Aşk ve Mavi dizisinin jenerik müziğinde Emrah’ın sesiyle Götür Beni Gittiğin Yere çalmaktadır. Emrah’ın kendi sesiyle söylediği bu şarkı onun çok ünlü bir şarkısıdır. İlk Fragmanda o eşsiz şarkının yeniden söylenişi belki de herkesi yeniden geçmişindeki yıllara götürmesine neden olmuştur. Bu dizide Emrah müzikleriyle farkını gösterecektir.

  Dizinin Konusu;

Ali zengin bir ailenin oğludur. Ahmet isminde birini öldürdüğü için uzun yıllar hapis yatar. Hapisteki son yıllarında Mavi isminle bir kızla yazışmaya başlar. Tahliye olduğu gin tanışırlar ve evlilik kararı alırlar. Bu mektuplaşma tesadüf değildir. Mavi ölen Ahmet’in kardeşidir. Amacı Ali ile evlenip o gece Ali’yi öldürmektir. Aslında bilmediği gerçek asıl katilin Alinin kardeşi Cemal olduğudur. Ali, Cemal’ın çocukları ve karısı olduğundan suçu üstlenmiştir. Nikah işlemlerinde Mavi’nin kimliğini görüp her şeyi anlar ama aşk için susar. Düğün gecesi Mavi Ali’yi bıçaklar. Ali kurtulur ve birlikte yaşamak şartıyla Mavi’den şikayetçi olmaz. Mavi karşı çıksa da aşk başlamıştır.

Dizinin diğer oyuncu kadrosunda; Ali’nin (Emrah) annesi rolünde Refika (Işıl Yücesoy), Ali’nin babası Fazıl (Kenan Bal), Ali’nin abisi Cemal (Cineyt Mete), Mavi’nin annesi Hasibe (Ayşegül Ünsal)var. Ayrıca diğer rollerde Birgül Ulusoy, Necmettin Çobanoğlu, Alayça Öztürk, Osman Karakoç ve Uğur Uzunel var.

  Aşk ve Mavi Dizisinde Çalan Müzikler

Dizi içerisinde yer aln şarkılar ve türküler de oldukça beğeni kazandı. Ali ile Mavi’nin düğünlerindeki dans sahnesinde Seksendört’ün seslendirdiği Şimdi Hayat şarkısı, Mümin sarıkaya’nın Ben Yoruldum Hayat şarkısı ve tabii ki Emrah’ın efsane şarkısı Götür Beni Gittiğin Yere ve Kırmızı Gül Demet Demet türküleri oldukça yerinde ve duygusal yüklü sahnelere eşlik etti.

Eklendi:

Admin

Paylaş

  1. gizem

    27 Ağustos 2018 at 12:44

    Ben seni ben çok seviyorum.kanka sensiz gezemiyorum .ben anla beni artik.

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.