Anne Dizisi

Anne, Star Tv’de 2016 yılının sonlarında başlayarak, salı gecelerine damgasını vurmaya devam ediyor. Baş rolde Cansu Dere, Vahide Perçin ve olağanüstü oyunculuk yeteneği ile çocuk oyuncu Beren Gökyıldız’ın paylaştığı dizi her hafta yayınlandığı gecesinde tüm kişiler kategorisinde birinciliği bırakmıyor.

Yapımcılığını Med Yapım ve MF Yapım’ın üstlendiği, senaryosunu Berfu Ergenekon, Elif Asılkefeli, Yeter ve Banu Teknan’ın yazdığı, yönetmenliğini ise Merve Girgin’in yaptığı Anne dizisi her Salı seyirciyi diziye kitliyor.
Melek, yaşadığı her andan mutluluk yaratan kendi dünyasında ve hayallerinde yaşayan küçük bir kızdır. Annesi Şule erkek arkadaşı Cengiz’e tutkulu bağı, kızının Cengiz’den gördüğü eziyetlere ses çıkarmayan, ruh dünyası bozuk, gece hayatında çalışıp sevgilisini besleyen bir kadındır. Zeynep geçici olarak Melek’in okulunda öğretmenliğe başlar ve ikisinin yolları kesişir. Melek’in gördüğü eziyetleri fark eden Zeynep onu yakın takibe alır.

Melekle aralarında bir bağ oluşur ve ikisi de geri dönüşü olmayan bir yola girerler.
İlk bölümden itibaren seyircide büyük etki uyandıran anne dizisinin diğer rollerinde Cahide (Gülenay Kalkan), Şule rolünde (Gonca Vuslateri), Cengiz rolünde (Berkay Ateş), Ali rolünde (Can Nergis), Gamze rolünde (Alize Gördüm) ve Duru rolünde (Ahsen Eroğlu )görev alıyor.

Dizi esasen Mother adlı Japon yapımdan uyarlama bir dizi. Anne filminde anlatılmak istenen; Esas olan doğurmak değil, Korumak, kollamak, emek vermek. Kol kanat germek, sorumluluğunu üstlenmek, birlikte büyümek. Ve bunun için ille de hamile kalmak ve dünyaya getirmek gerekmiyor. Bir diğer açıdan annelik bazen istenmeyen sebeplerden dolayı haksız duruma düşse bile bir annenin çocuğu ve onun geleceği için anneliğinden vazgeçebilmesi. Filmde anne olmak teması çok iyi bir senaryoyla işlenerek seyirciyle buluştu. Her ne kadar da bir Japon filminden uyarlama yapılmışsa da hangi ülkede yaşarsanız yaşayın anne ve çocuk ilişkileri duygu ve ihtiyaç kapsamında aynıdır. Türk seyircisi de bu derin duyguları taşıyan anne dizisine izlenme oranında yükselişle hakkını verdi.

Filmin jenerik müzikleri ve sahnelerde kullanılan müzikler oldukça duygusal ve dram ağırlıklı klasiklerden seçilmiş. Bir dönem sinema tarihine damga vuran Alman filmi Schindler’in Listesi film müziği olarak esinlenmiştir. Dram ve hüzün kaplı dizide söz ağırlıklı değil de klasik müzik kullanılması oldukça etki yapıyor.

Eklendi:

Admin

Paylaş

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.